GDPR.pl – ochrona danych osobowych w UE, RODO, IOD
Portal o unijnym rozporządzeniu o ochronie danych osobowych
Ważne

Bezpieczeństwo pracy zdalnej

Bezpieczeństwo pracy zdalnej

Prawdopodobnie nikomu nie trzeba przypominać z jakim problemem destabilizującym pracę wielu przedsiębiorstw zmaga się od pewnego czasu świat. W związku z powoli spełniającym się czarnym scenariuszem, zamykaniem kolejnych biur, sklepów a nawet granic, pracodawcy stanęli przed poważnym wyzwaniem – jak zorganizować pracę ludzi bez narażania ich na niebezpieczeństwo infekcji.

Sprawność operacyjna każdej mniejszej lub większej firmy jest obecnie (poza oczywiście bezpieczeństwem osób i uchronieniem się przed infekcją) tematem numer jeden prawdopodobnie w każdym biurze. Istnieje niewiele przedsiębiorstw, które są w stanie przetrwać zamknięcie działalności operacyjnej na miesiąc, dwa lub trzy i wciąż funkcjonować na rynku, są takie dla których każdy dzień takiej pracy to jedyna sposób walki o przetrwanie. Dlatego też uruchomione zostały procedury reagowania kryzysowego, nawet tam, gdzie te procedury nie istnieją. Tu właśnie powstaje pierwszy i najważniejszy problem – chaos w działaniu .

Chaotyczne działanie

Walcząc o zapewnienie ciągłości działania organizacji nie wolno zapominać o bezpieczeństwie nie tylko osób, ale również informacji.

Treść całego artykułu znajduje się tutaj

Udostępnj publikację:
Jesteśmy częścią grupy Omni Modo
Odwiedź nas na naszych profilach
Newsletter