GDPR.pl – ochrona danych osobowych w UE, RODO, IOD
Portal o unijnym rozporządzeniu o ochronie danych osobowych
20 stycznia 2020

ICO oraz Instytut Alana Turinga analizują decyzje podejmowane przez SI

ICO oraz Instytut Alana Turinga analizują decyzje podejmowane przez SI

Konsultacje mają na celu stworzenie projektu wytycznych wyjaśniających decyzje podejmowane przez Sztuczną Inteligencję (SI) osobom, które im podlegają. Każda organizacja może mieć wpływ na wynik projektu poprzez udzielenie ICO swoich uwag drogą mailową lub pocztą tradycyjną. Na stronie znajduje się również ankieta. Termin upływa 24.01.2020 r.

Stopniowo coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z rozwiązań, opartych o Sztuczną Inteligencję wspierającą proces lub w pełni podejmującą decyzję dotyczące osób fizycznych. Ten swoisty przewodnik po SI ma mieć charakter praktyczny i pomagać przedsiębiorcom chcącym zaimplementować tego typu rozwiązania w swojej firmie.

Jest on podzielony na 3 części różniące się od siebie poziomem zaawansowania odbiorcy. Pierwsza z nich będzie zawierać definicje oraz kluczowe zagadnienia dotyczące Sztucznej Inteligencji. Potencjalnymi odbiorcami treści mają być wszyscy członkowie personelu zaangażowani w procesy związane z SI. Druga część, bardziej praktyczna, skierowana będzie głównie do pracowników technicznych oraz zespołu compliance i inspektorów ochrony danych. Ostatnia część stanowić będzie opis wpływu Sztucznej Inteligencji na firmę pod kątem m.in. środków organizacyjnych takich jak procedury wewnętrzne i polityki. Jej odbiorcami będą głównie członkowie zarządu, menadżerowie oraz inspektorzy ochrony danych wraz z zespołem ds. complience.

https://ico.org.uk/about-the-ico/ico-and-stakeholder-consultations/ico-and-the-turing-consultation-on-explaining-ai-decisions-guidance/

 

Udostępnj publikację:
Jesteśmy częścią grupy Omni Modo
Odwiedź nas na naszych profilach
Newsletter