Nowe zasady ochrony danych niosą ze sobą wyzwanie zarówno dla administratorów danych, jak i ustawodawcy krajowego. Pełniąca funkcję GIODO Edyta Bielak-Jomaa wskazuje, że skala nadchodzących wraz z rozporządzeniem GDPR zmian powoduje, że już dziś należy rozpocząć analizować nowe mechanizmy.

Podkreśla ona, że okres przejściowy jest czasem w którym ustawodawca staje teraz wobec konieczności rewizji licznych aktów prawnych, tak by dostosować je do nowych ram ochrony danych bezpośrednio obowiązującego rozporządzenia.

Rządowe Centrum Legislacji szacuje, że analizie musi zostać poddane około 800 aktów prawnych.

Odnoście wyzwań stojących przed administratorami danych, GIODO wskazuje, iż muszą oni dokonać przeglądu stosowanych procedur i wdrożonych rozwiązań. Muszą również podjąć decyzję odnośnie sposobów i środków jakie użyją by stosować nowe prawo w praktyce.

Źródło: http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/800-przepisow-trzeba-przejrzec-przed-wdrozeniem-unijnych-zasad-ochrony-danych

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJak będzie wyglądał obowiązek informacyjny w GDPR?
Następny artykułStatus DPO
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.